כל היתרונות בתקרה אקוסטית

פגישת יעוץ חינם

054-600-6760

תקרה אקוסטית היא תקרה שמיועדת לבודד מרעש את החלל שבו היא מותקנת. היא יכולה לעשות זאת על ידי מניעה של כניסת רעשים אל תוך החלל או יציאה שלהם מהחלל החוצה, והיא גם יכולה למנוע הדהוד ולהפחית עוצמה בחלל עצמו.

חשוב לציין שבנוסף לכך שהבידוד מפחית את רעשי הרקע, הוא על הדרך גם מייצר איכות שמע טובה יותר והרי כולנו חיים ועובדים טוב יותר כשנעים לנו ואנו לא צריכים להתמודד עם גירויים מיותרים.

כל זה מתאפשר הודות לחומרים המיוחדים שמהם עשויה התקרה שסופגים את הצלילים וחוסמים את המשך התפשטותם בחלל, לעיתים לגמרי ולעיתים בעוצמה מופחתת בהרבה.

על אף שלתקרה אקוסטית יש הגדרה ייעודית, ההיצע היום בתחום הוא די גדול וניתן למצוא סוגים שונים של תקרות כאלה, חלקן אפילו מעוצבות, כך שהתקרה הופכת להיות גם פונקציונלית וגם אסתטית, דבר שחשוב מאוד גם במקומות ובבתים פרטיים וגם במקומות בהם יש קהל רב.

חשוב לציין שניתן להקים תקרה אקוסטית במקביל לפתרונות נוספים, כגון חלונות כפולים או יריעות איטום שהופכות גם את הקירות למבודדים.

איפה מומלץ להתקין תקרה אקוסטית?

התקנה של תקרה אקוסטית מומלצת למעשה בכל חלל שבו יש צורך באיכות שמע טובה, אך היא עדיין נפוצה יותר במקומות ציבוריים הומי אדם ורעש, כמו למשל מסעדות ובתי קפה שבהם יש תחלופה עצומה של אנשים שמדברים בקול, כשברקע יש גם מוזיקה. הצורך במקומות אלה הוא כמובן להפחית את עוצמת ההד בחלל באופן כזה שלנוכחים יהיה נעים לשהות במקום, אך גם למנוע מכמה שיותר רעש לצאת החוצה ולהפריע לסובבים.

גם בבתי ספר או מקומות עבודה בהם עובדים בחלל שהוא open space יש צורך בתקרות אקוסטיות. במקומות אלה יש עובדים רבים ואוכלוסיות מגוונות עם דציבלים משתנים, וגם כאן יש צורך לגרום להם להרגיש נעים בפנים, אך חשוב מכך, גם להתרכז בלימודים או בעבודה החשובה שלהם.

אולמות הם מקום נוסף שחיוני שתותקן בו תקרה אקוסטית, בין אם מדובר באולמות אירועים, באולמות להרצאות, בבתי קולנוע, בתיאטראות וכד' – כולם מקומות גדולים שמאכלסים כמות לא מעטה של אנשים ובהם לסאונד יש מקום מרכזי, הן בהשמעת מוזיקה והן בחסימה של רעשים מבחוץ.

בנוסף למקומות אלה, כיום ניתן למצוא תקרות אקוסטיות גם בבתים פרטיים ובמשרדים קטנים. הסיבות לכך הן הנגישות הגבוהה והעלויות שפחתו עם השנים, כך שגם בעלי משרדים יכולים ליהנות מסביבת עבודה רגועה. בבתים פרטיים תקרות כאלה מותקנות לרוב כאלמנט עיצובי, כיוון שניתן להתקין מעליהן או מתחתיהן תאורה או להסתיר בעזרתן תעלות אוורור, צנרת, כבלים או מערכות מיזוג.

ממה עשויה תקרה אקוסטית?

מרבית התקרות האקוסטיות נחלקות למספר סוגים:

  • אריחים העשויים חומרים מינרלים – תקרה שמורכבת מפרופילי מתכת עליהם מונחים אריחים במרקם ספוגי המכילים צמר סלעים או סיבי צמר זכוכית, מלאנים אורגניים ודבקים על בסיס מים. גימורי אריחים אלו יכולים לנוע מחלקים לגמרי ועד למחוספסים עד כדי חורים וניתן גם לשלב בהם מנורות או פתחי אוורור.

תקרה מאריחים מינרלים ניתן למצוא במגוון מקומות ציבוריים כגון בתי ספר, קופות חולים וכד'. מדובר בתקרה הנפוצה ביותר, גם כיוון שהיא מבצעת את הייעוד שלה טוב וגם כיוון שהיא נוחה מאוד לתפעול. היא מאפשרת גישה לפתחי שירות ובמקרה ואריח אחד נפגם, אין בעיה להחליפו באחר.

  • מגשים – תקרה העשויה לרוב מפח מגלוון או מאלומיניום, לעיתים בשילוב לוחות גבס. כיוון שהיא עמידה מאוד בפני לחות וגם בעלת מראה נקי ומעוצב יותר, היא נחשבת מועדפת לשימוש במסעדות ואולמות אירועים.
  • גבס – תקרה המורכבת מאריחים העשויים לוחות גבס. גם היא נחשבת מבוקשת מאוד בשל העובדה שהגבס הוא חומר מאוד ורסטילי שניתן לעשות איתו הכל ולכן היא משווה לחלל בדיוק את המראה הרצוי, בדרך כלל כזה שהוא מעוצב יותר. 

אז בואו נסכם רגע את היתרונות

מלבד היותה של תקרה אקוסטית מבודדת רעש, היא גם מונעת קרינה. היא מאוד קלה ומהירה להתקנה, בין אם אנו מדברים על אריחים מינרליים ובין אם מדובר בגבס. בנוסף לכך, ההתקנה שלה כמעט ולא מייצרת לכלוך, היא עמידה לאש וקל מאוד לתחזק אותה, ואפילו אין צורך להשקיע בתכנון של פתחי שירות מיוחדים. יתרון אחרון, אך לא פחות חשוב, הוא העלות הנמוכה יחסית של תקרה אקוסטית, דבר שהופך אותה פופולרית מאוד במבנים גדולים ו / או בפרויקטים המיועדים להכלה של כמות אנשים רבה.

אנו בי.מ. ייחודיות הגבס, מבצעים את כל עבודות הגבס שעולות בדמיונכם, כולל ביצוע של עבודות ייחודיות ונישות מעוצבות. אנו נשמח לעמוד לשירותכם החל משלב הרעיון וללוות אתכם בתהליך עד הביצוע המושלם שיהפוך את הבית שלכם לבית חלומותיכם ואת העסק שלכם לדבר הכי חם ומעניין.

אנו מספקים שירות ללקוחות פרטיים ועסקיים, ללא הבדל. כולכם תקבלו יחס אישי וביצוע עבודה ללא רבב. אנו מבטיחים שירות אמין, יעיל ומהיר במחירים הוגנים. נשמח לשמוע מכם.